Кожен народ має свою мову і прославляє її. Любимо і ми, українці, свою солов'їну, барвінкову. Для великих українських письменників мова є натхненням для написання творів. Українською писали Котляревський і Шевченко, Франко і Леся Українка, Сосюра і Рильський, яких Україна буде пам'ятати завжди. Нашою мовою Маруся Чурай складала пісні, нею звучали накази славнозвісного гетьмана Сагайдачного; це мова запорізьких козаків. Про це йшлося на святі рідної мови "Рідна мова - пісня солов'їна". Для всіх читачів еспонується книжкова виставка "Живи, вкраїнське слово, процвітай!"
пятница, 20 февраля 2015 г.
четверг, 19 февраля 2015 г.
ГЕРОЇ НЕ ВМИРАЮТЬ
Саме цими словами Україна рік тому проводжала в останню путь своїх синів і дочок. Тих, хто в найважливіший момент не злякалися і пожертвували собою заради кращого життя усіх в Україні. Тих, кого назвали Небесною сотнею. Серед них є наші земляки...
"Герої не вмирають ". Під такою назвою в бібліотеці відбулася година пам'яті, на якій було вшановано тих, хто загинув за честь, за волю, за право бути українцем.
"Герої не вмирають ". Під такою назвою в бібліотеці відбулася година пам'яті, на якій було вшановано тих, хто загинув за честь, за волю, за право бути українцем.
80 РОКІВ ДОБРОМУ ПОЛЮ
До цієї дати у куточку читача оформлено тематичну полицю. Представлено літературу, яка безпосередньо стосується исторії нашого району. Це : "Історія міст і сіл Донецької області", "Слава і воля Доброго поля", "Славимо рідний край" та деякі інші. Почесне місце займає книга Юлії Бурховецької "Світлий шлях "Нового шляху"", адже ця газета є ровесницею нашого району. 23 лютого 1935 року вийшов перший номер часопису і протягом багатьох десятиліть інформує своїх читачів про новини району та області. З самого початку газета друкується українською мовою. Підібраний матеріал зацікавив юних читачів.
воскресенье, 15 февраля 2015 г.
ПАМ'ЯТЬ ПРО АФГАНІСТАН
Війна - це завжди страждання, сльози, втрати, біль... Таким болем для багатьох громадян колишнього Радянського Союзу став Афганістан. Залишається він болем і сьогодні. Напередодні дня виводу військ з Афганістану відбулася година патріотизму "Вже скільки років промайнуло, а біль у серці б'є і б'є". Болем у серці у серці відгукнулись у присутніх слова віршів, які виконали учні ЗОШ. Молодші школярі познайомились з історією тієї війни біля стенду. До уваги читачів був підготований огляд літератури "Пам'ять про Афганістан" і тематична полиця.
СТРІТЕННЯ ГОСПОДНЄ
У бібліотеці розпочав роботу народознавчий клуб "Криниця". На перших засіданнях поглиблювали знання дітей про історичні витоки народних та християнських свят. На останньому мова йшла про Стрітення Господнє, одне з найбільших свят, яке відзначають в пам'ять про те, як Свята Діва Марія принесла до Єрусалимського Храму Ісуса Христа на 40-й день після Його народження.
Це християнське свято започатковано в Єрусалимі в другій половині 4 століття і з часом набирає великого значення. Про це йшлося на народознавчій годині.
Це християнське свято започатковано в Єрусалимі в другій половині 4 століття і з часом набирає великого значення. Про це йшлося на народознавчій годині.
Подписаться на:
Сообщения (Atom)