Страницы

четверг, 22 июля 2021 г.

Православна моя Україна

 

28 липня в Україні щорічно відзначається державна пам’ятна дата – День хрещення Київської Русі. Саме цього дня Православна Церква вшановує пам'ять Святого Рівноапостольного князя Володимира, хрестителя Київської Русі, одного із засновників і покровителів нашої державності.

  В  бібліотеці для широкого кола користувачів діє  книжкова виставка «Православна моя Україна». Розділи виставки "Володимир Великий - хреститель Київської Русі", "Духовна сила святих переказів", "Національні святині України" висвітлюють історичну знакову подію для всього українського народу. Цікаві історичні відомості в православних книжках, в книгах по історії України та науково-популярних виданнях, які наповнюють виставку. Адже хрещення Київської Русі - це дуже велика подія в історії нашого народу, яка змінила духовне і культурне життя людей та звернула їх до справжніх цінностей та віри в Бога.




пятница, 16 июля 2021 г.

Читаючий дворик

16липня відбулась акція «Читаючий дворик» в рамках літніх читань. Бібліотекар відвідала своїх юних читачів вдома, на дитячому майданчику, у скверику з метою популяризації дитячого читання влітку. Діти з із задоволенням переглянули книги.







суббота, 10 июля 2021 г.

Бібліокафе

 В бібліотеці відбулося засідання бібліокафе "Дегустація дитячих книг" в рамках літніх читань. Цей новий формат спілкування охоче прийняли юні користувачі бібліотеки, адже в "меню" були блюда, які подавали "офіціанти". Смакували ними "дегустатори" і "гурмани", приготував "шеф-кухар" (за сумісництвом - бібліотекар). Отже, блюдо "Золотий фонд" з творами класичної літератури; "Національна кухня" з книгами українських авторів; "Спекотне під гострим соусом" - детективи та пригоди; "Асорті" - "посмакували" книгами про футбол і шахи, про мистецтво і видатних людей. А на "Десерт" - вірші, оповідання.

Вподобали присутні "Книжкове бістро" - конкурс, який вмістив ігри "Загадки-питання, загадки-жарти", "Грошове дерево", "Ну постривай!" Остання викликала пожвавлення серед учасників: діти по черзі вибирали завдання, потім показували, всі інші повністю називали прислів'я. 

Було весело, цікаво, жваво!

















суббота, 3 июля 2021 г.

Володарі дитячих мрій

 
В бібліотеці продовжуються "Літні читання" - канікули з книгою, розвагами, веселими забавками та пізнанням. Вже відбулися заходи в сквері, парку, на дитячому майданчику. Діти із задоволенням читають нові книги, приймають участь у вікторинах, іграх. Сьогодні  в бібліотеці їх чекає змістовна і яскрава книжкова виставка "Володарі дитячих мрій". 

Привертають увагу розділи.

Перший розділ: "Країна героїв Сашка Дерманського". Тут розміщено чудові і напрочуд цікаві книги: трилогія "Чудове чудовисько", "Танок чугайстра", "Стонадцять халеп Остапа Квіточки".

 Захопливі детективи Лесі Ворониної та Андрія Кокотюхи чекають свого читача у другому розділі "Майстри дитячого детективу".

Хто не знає Всеволода Нестайка чи його знаменитих "Тореадорів"?! Будь ласка, до третього розділу "Віват, тореадори!"

Розділ четвертий: "Чарівники дитячих сердець". Читач порине у вир карколомних, а іноді, комічних пригод з героями книг Олександра Волкова "Чарівник Смарагдового міста", Астрід Ліндгрен "Пеппі Довгапанчоха", Юхима Чеповецького "Веселі пригоди Мицика і Кицика", з героями казок Вільгельма Гауфа та Шарля Перро.

У п'ятому розділі "Відчиняє двері казка" розміщено добрі, дивні народні казки.

Зацікавилися? Скоріш до бібліотеки!


 










четверг, 1 июля 2021 г.

Грає сонечко на Івана

Наші предки обожнювали природу, поклонялися її стихіям - воді та сонцю і в давнину було свято поклоніння життєдайним  силам природи, силам сонця - джерела світла, тепла і життя. Про це свідчать і залишки тих обрядів, які дійшли до нашого часу. Це: очищення вогнем, обливання водою, ігри на березі річок та озер, плетіння вінків, ворожіння, шукання цвіту папороті. Про ці та інші традиції, обряди, звичаї Івано-Купальського свята розповідає література, представлена на народознавчій виставці "Грає сонечко на Івана", яка складається з трьох розділів: "Жива пам'ять тисячоліть", "За звичаєм давнім", "З бабусиної скрині".