Страницы

суббота, 31 марта 2018 г.

СВЯТО ПОСМІШКИ


  31 березня до Дня сміху відбулося Свято посмішки у Святогорівському будинку культури.  Добре, що є день, у який можна безбоязно пожартувати будь-де і над  будь-ким. Про те, що Перше квітня – особлива дата, знають майже всі. А хто забув про День сміху, тому швидко нагадали на цьому заході. Дотепні розіграші та жарти, різноманітні ігри та конкурси - все було до вподоби юним учасникам.
   Жменею сміху дітям на втіху стала книжкова виставка «Калейдоскоп гумору», презентована бібліотекою.  Були представлені гумористичні твори класиків гумору та сучасних письменників.





пятница, 30 марта 2018 г.

ЛІТЕРАТУРНИЙ ГЛОБУС

Ми так часто спілкуємось з книгою, що навіть не задумуємось, яке це диво. Дружба з книгою розкриває перед нами багато чудес. У кожного з нас є улюблені книги, або улюблений письменник. Про деяких  з них познайомились сьогодні діти на літературному "глобусі" "Книжкова планета дитинства". Побували у Данії, де народився Х.-К.Андерсен; у Шотландії - на батьківщині Джеймса Метью Баррі; в Англії, де народилися А.Ліндгрен, Дж.Роулінг, Дж.Стронг; на батьківщині М.Твена - в Америці... Дізналися про них багато цікавого і невідомого.

четверг, 29 марта 2018 г.

ЧИТАЙ, ЯК Я - ЧИТАЙ КРАЩЕ МЕНЕ

                                                                                                                 Майбутнє кожної дитини
                                                                                                               залежить від читання.
                                                                                                                             НілГейман
     У святкові дні тижня дитячого читання запрошуємо користувачів познайомитись кращими читачами нашої бібліотеки. Це: Мащенко Олександра, Толстопятенко Юлія, Прокопенко Олександр, Винниченко Анастасія. Це діти, які дивують нас своєю різноманітність читацьких інтересів. Зустріч з книгою для них - це свято. Вони ерудовані, доброзичливі, гарні співрозмовники, учасники районних конкурсів "Кращий читач року". Серед прочитаних ними книг сучасна українська та зарубіжна література, історична, пригодницька... Усі користувачі у змозі переглянути ці книги, адже вони представлені на виставці-бенефіс "Читай, як я - читай краще мене".
Отже, читаймо та рівняємося на кращих!





    

пятница, 23 марта 2018 г.

ДЖЕРЕЛА, ЩО НАПОВНЮЮТЬ СВІТ

        Незабаром  Тиждень  дитячого  читання. Це  свято  тих,  хто  любить читати , це  свято  читачів  і бібліотекарів.  Для юних користувачів вже підготована  яскрава  книжкова  виставка "Джерела, що наповнюють світ". Книги тут 
  представлені   найкращі   і  розташовані  за  розділами:  "Книги - морська глибина", "Тарасова криниця",  "Любіть книгу!", "До світла, до школи, до книжки". Запрошуємо юних читачів взяти участь у заходах тижня: відео мандрівка
 "Книги - дивовижний сад: знайди плоди на свій смак", літературний глобус "Книжкова планета дитинства" та інші.

ВІЙСЬКОВІ ТРАДИЦІЇ І СУЧАСНІСТЬ

  26 березня відзначається День Національної гвардії України. Свято було запроваджено 18 березня 2015 року указом Президента України «Про День Національної гвардії України».
   З нагоди цієї дати в бібліотеці організовано  тематичну викладку «Військові традиції і сучасність». Представлені видання присвячені цікавим сторінкам минулого українського війська: про воєнні походи козаків, про діяльність політичних і військових діячів доби Козацької держави та пізніших часів. Сучасні видання розкривають роль Національної гвардії в реаліях сучасного життя.

  

вторник, 20 марта 2018 г.

ПОЕЗІЯ - ЦЕ ДОТИК ДО ДУШІ

  У 1999 році на 30 сесії генеральної конференції ЮНЕСКО було вирішено відзначати Всесвітній день поезії 21 березня. "Поезія, - говориться у рішенні ЮНЕСКО, - може стати відповіддю на найгостріші і найглибші духовні питання сучасної людини і для цього необхідно привернути до неї широку суспільну увагу." ЮНЕСКО  вважає, що відзначення цього Дня створює позитивний імідж поезії як сучасного мистецтва, відкритого людям.
  Літературна вітальня "Поезія - це завжди неповторність, якийсь безсмертний дотик до душі" зібрала небайдужих до поезії учнів 5-7 класів Святогорівської ЗОШ у затишне, святково прибране приміщення. Шанувальники поетичного слова поринули у світ чарівної і прекрасної поезії Лесі Українки та Олени Пчілки, Марійки Підгірянки та Анатолія Костецького, Станіслава Жуковського та Володимира Сосюри та інших. На великому стенді присутні бачили портрети дитячих поетів. До уваги користувачів експонувалася книжкова виставка "Поезія - це дотик до душі". Ведучі, працівники будинку культури та сільської бібліотеки, разом з присутніми декламували вірші на різноманітні теми: батьківщина, мати, краса рідної природи...



пятница, 16 марта 2018 г.

Пам'ятаємо, любимо, шануємо

Результат пошуку зображень за запитом "книжкова виставка до річниці чорновола"   У бібліотеці організовано тематичну викладку літератури "Пам'ятаємо, любимо, шануємо", присвячену видатному політику, журналісту, борцю за незалежність України В'ячеславу Чорноволу. Неабияке враження справлять на відвідувачів бібліотеки фотоматеріали, статті, книги, які представлені для ознайомлення. Українці мають пишатися такими людьми, В'ячеслав Максимович Чорновіл, які виборювали незалежність, стояли у витоків формування державності та прийняття Конституції України. 
Для користувачів організовано інформаційну годину "Безсмертні думки Чорновола".









четверг, 15 марта 2018 г.

ВИЗНАЧНІ ДІЯЧІ УКРАЇНСЬКОЇ РЕВОЛЮЦІЇ

    ВИПОВНЮЄТЬСЯ 100 РОКІВ НАЦІОНАЛЬНО-ВИЗВОЛЬНОЇ РЕВОЛЮЦІЇ 1917-1921 РОКІВ.
ПЕРІОД ЦІЄЇ РЕВОЛЮЦІЇ - Є ПЕРІОДОМ  ВАЖЛИВИх ПОЛІТИЧНИх ПОДІй. А САМЕ, РОЗПОЧАЛАСЯ ГОСТРА ПОЛІТИЧНА БОРОТЬБА ЗА НЕЗАЛЕЖНІСТЬ УКРАЇНИ, ЗА ЇЇ ДЕРЖАВНІСТЬ.
   У  БІБЛІОТЕЦІ ОФОРМЛЕНА ТА  ДІє з початку РОКУ ВИСТАВКА-портрет "визначні діячі української революції". центральне місце займають портрети діячів, які внесли значний внесок у боротьбі за незалежність: М. Грушевський, В. винниченко, с. петлюра, є. петрушевич, п. скоропадський. 
   БІЛЯ виставки відбувся УРОК видатних особистостей "українці у вирі революції 1917-1921 років". БІБЛІОТЕКАР РОЗПОВІЛА ПРИСУТНІМ ПРО ПОДІЇ НАЦІОНАЛЬНО - ВИЗВОЛЬНОГО РУХУ В УКРАЇНІ НА ПОЧАТКУ ХХ СТОРІЧЧЯ.

понедельник, 12 марта 2018 г.

День українського добровольця

   Результат пошуку зображень за запитом "виставка в бібліотеці до дня українського добровольця"           

    Добровольці... Це люди, на яких тримався дух і обороноздатність наших сил у перші місяці війни, демонструючи дива мужності та героїзму. До Дня українського добровольця, який відзначається 14 березня, організована тематична виставка. Література, представлена на ній - це  історія подвигу добровольчих батальйонів, які рятували Україну від агресора. 
    Ознайомившись з розповідями учасників подій війни на сході нашої країни, що описані в книгах, кожен може дати відповідь на питання: «Чи вистояла б Україна без мужності наших добровольців?» 

среда, 7 марта 2018 г.

Роковини Т.Г.Шевченка

     Геніальна поезія Т. Г. Шевченка окриляє душу українського народу. У його творах майстерно поєднані любов до України та нищівна критика українців за рабську німоту. В бібліотеці твори Кобзаря знову оживали з уст учасників поетичного флеш-мобу "Ми любимо читати Кобзаря".
  
9 березня – не просто день народження видатного письменника. Це день духовного народження нашого народу. Саме поява Шевченка засвідчила справжнє народження українців. Ми глибоко вклоняємось перед Великим Кобзарем, який своїм життям, своєю наскрізною українською вдачею, своїм безсмертним словом є прикладом невтомного борця за волю, апостолом правди, миру та братання. Користувачі із задоволенням і шаною до Великого Кобзаря передивились відео-екскурсію "Пам'ятники Т.Г.Шевченку". З подивом багато із них дізналися, що пам'ятники Шевченку є у Китаї і Румунії, Аргентині і Франції, Росії і Грузії...




понедельник, 5 марта 2018 г.

ЖНИВА РОЗПАЧУ



    Кожен народ має свої традиції, історію, пам’ять. Минуло багато років  від часу тієї страшної трагедії Голодомору 1932-1933 років. Ця тема не може бути байдужою для кожного з нас.
Кажуть, що час лікує душевні рани. Але рану в серці України, пов’язану з Голодомором 1932-1933 років, загоїти неможливо. Вона завжди нагадуватиме про те, як у людей відбирали хліб, забирали все, чим можна було підтримувати життя. З метою вшанування пам’яті жертв Голодомору, у зв'язку з 85-ми роковинами цієї трагедії, в бібліотеці відбувся огляд літератури "Жнива розпачу". Користувачі переглянули документальний фільм "Голод".






пятница, 2 марта 2018 г.

У ШЕВЧЕНКОВІЙ СВІТЛИЦІ


    Поляки гордяться Міцкевичем, німці – Гете, англійці мають Шекспіра, італійці – Данте, а ми, українці – Тараса Шевченка.  Він, безсмертний  для нашого народу – явище  унікальне,  неординарне. Все, що з ним пов’язане, дороге нам і рідне. Тому, напередодні дня народження Тараса Григоровича, відбулася літературна година "У Шевченковій світлиці". Бібліотекар розповіла читачам про нелегке дитинство, про його любов до рідного краю. До уваги користувачів книжкова виставка "Великий Син Великого Народу".