Страницы

понедельник, 29 января 2018 г.

України обпалений цвіт

    29 січня Україна  відзначає одну з найтрагічніших сторінок в історії нашої держави - 100-річчя бою під Крутами. 
    Трагічна доля спіткала студентів і учнів старших класів, які вступили в нерівний бій з більшовицькою Червоною Армією.
     Вшановуючи пам'ять загиблих під Крутами, у бібліотеці оформлено книжкову виставку "України обпалений цвіт" та відбулася історико-патріотична година "Мужність випадковою не буває". Користувачі познайомились з перебігом історичних подій та про долю учасників бою під Крутами.








четверг, 18 января 2018 г.

Єдина духом Україна

   В історії становлення незалежності і соборності України особливе місце займає день 22 січня 1919 року, коли Директорія Української Народної Республіки проголосила Злуку всіх українських земель в єдину Українську державу. Саме цей день з′єднання Західноукраїнської Народної Республіки з Українською Народною Республікою прийнято відзначати як свято – День соборності України.
       До цієї значної події у бібліотеці та будинку культури пройшли:патріотична бесіда "Єдина духом Україна". Користувачам розповіли про історичні події тих років, зазначили, що ΙV-ий Універсал Центральної Ради – це одна з вершин державотворчої  її діяльності, яка протягом короткого часу привела Україну до повної самостійності.

Відбувся урок державності "В Соборній державі і сила, і міць". Присутні дізналися про становлення і розвиток українського національного державотворення, про Акт Злуки, який спирався на споконвічну мрію українського народу про незалежну, соборну, національну державу.

До уваги користувачів книжкова виставка "Соборність рідної землі - основа нації й держави".

 



Хрещення, Водохреща, Йордан...

Vodohresha_bg Різдвяні свята завершуються святом Богоявлення Господнього, яке в народі називають Водохреща і святкують 19 січня. Інші назви: Хрещення, Водохрещі, Йордан. Це день хрещення Ісуса Христа.
   Коли Йому виповнилося тридцять років, Він прийняв хрещення від Іоана Хрестителя на річці Йордан. Християнські перекази оповідають, що коли Син Божий виходив із води, небеса розкрилися, і в цю саму мить на плече його опустився голуб. Це був Святий Дух. Звідси і пішла традиція хрещення у воді.
  Це свято знаменує собою закінчення 12-денного періоду святок. Воно ввібрало в себе багато язичницьких і християнських обрядів, центральне місце серед яких належало обрядам, що пов'язані з водою.
 Надвечір'я напередодні Водохреща називають другий «Святий вечір» або «Голодна кутя». На вечерю знову готували пісні страви, але вже значно менше, ніж перед Різдвом. А «голодною» називають тому, що духам після вечері вже не залишають нічого. Повечерявши, діти начебто проганяли кутю, стукаючи знадвору палицею по кутках хати і промовляючи:
Геть, кутя, із покутя,
А узвар — на базар.
А дідух — на теплий дух.
Наступного дня вранці всі йшли до церкви на богослужіння, а потім до річки, де відбувалося освячення води.
Про це розповідають видання, представлені на інформаційній полиці, оформленій в бібліотеці.

пятница, 5 января 2018 г.

ПОВЕРНЕННЯ В СТЕПИ ДОНЕЦЬКІ

    6 січня минає 120 років з дня народження Володимира Сосюри  (1898-1965) - українського письменника, поета-лірика, уродженця Донеччини. 
    В цей же день відзначається 80-річний ювілей з дня народження Василя Стуса  ( 1938- 1985) - українського поета-земляка, літературознавця, перекладача, правозахисника, Героя України. 
    У січні минає 150 років з дня народження талановитого поета і прозаїка, педагога, просвітника, публіциста, перекладача, громадського діяча, уродженця Добропільського району Миколи Чернявського.
    З нагоди ювілеїв відбувся літературний акорд "Повернення в степи Донецькі". Користувачам бібліотеки розповіли про життєвий і творчий шлях цих талановитих людей, про їх вклад в літературну спадщину, познайомили з  виданнями творів письменників.